znak nh znak sdh

SDH Nové Hrady

silueta hasičů

Útok na Novohradské kohouty o putovní pohár rytíře Toulovce

Sbor dobrovolných hasičů Nové Hrady od roku 2000 každoročně připravuje pro hasiče netradiční soutěž. Tato soutěž si v žádném případě neklade za cíl soutěžit ve sportovních disciplínách. Hlavním cílem je rozvíjení zručnosti a myšlení hasičů v modelových situacích přibližujících se praktickým zásahům při požárech. Snahou organizátorů je tímto způsobem seznámit širokou veřejnost s dovednostmi hasičů zvládat složité situace při požárech, a tím chránit životy spoluobčanů a jejich majetek. Pravidla soutěže se proto snaží ctít základní principy požární taktiky. Přijeďte si vyzkoušet záchranu životů a hašení požáru „na nečisto“ a nenechte se odradit zdánlivě složitými pravidly. Tuto soutěž úspěšně absolvovala i družstva mladých hasičů, jejichž průměrný věk byl pod 14 let. Cílem každého hasiče by měla být snaha co nejlépe odvést svoji práci a dokončit stanovené úkoly. Proto není důležité zvítězit, ale se ctí se zúčastnit.

Ing. Vladimír Makeš, velitel SDH Nové Hrady

Pravidla k soutěži
Váš prohlížeč nepodporuje zobrazení PDF.